JKA - Český svaz karate

JKA

Český svaz karate - JKA

Main banner

Banner right

Obsah

Navi menu

Ranking JKA + Nominace

Muži kumite
1
Simon Oliver
122
2
Lozsi Marton
79
3
Babor Marek
70
Ženy kumite
1
Anderlová Alice
88
2
Žůček Magdalena-Anne
64
3
Soukupová Michaela
60
Muži kata
1
Beneš Daniel
151
2
Matoušek Daniel
120
3
Hána Tomáš
84
Ženy kata
1
Prajzlerová Marie
108
2
Tesařová Kristýna
80
3
Franková Adéla
64
Klikni pro kompletní ranking..

Japonská asociace karate:

JKA

Partneři:

ČUBU Gasshuku MŠMT 100 let sportu 100 let sportu

Page

VRCHOLNÉ SOUTĚŽE

reprezentace JKA ČR
Rada reprezentace Plán přípravy Seznamy reprezentantů Talentovaná mládež a SCM Historie
9.4.2022
ME karate JKA juniorů a seniorů
Švýcarsko, Sursee

organizátorem ZRUŠENO
9. - 11.9.2022
MS WSKA 2022 - 12 MEDAILÍ PRO ČESKÝ TÝM!!!
MS WSKA 2022 Liverpool

Po třech letech se Český svaz karate JKA opět vrátil na světové kolbiště karate. O víkendu 10. – 11. září se v Liverpoolu konalo mistrovství světa WSKA, kterého se zúčastnilo 377 závodníků z 24 zemí světa. Česká výprava se 41 sportovci představovala 2. nejpočetnější výpravu šampionátu. Po úvodním vlahém rozjezdu se naši borci do soutěží opřeli a podávali výborné výkony, které České republice přinesly krásná medailové ocenění: 3 zlaté, 5 stříbrných a 4 bronzové medaile. V individuálních závodech vyzvedám výkon Majdy Žůjček a Míši Soukupové v kumite juniorek, kde nám děvčata předvedla krásné české finále, v němž si Majda došla pro zlatou medaili, dále Ondry Bosáka, který ve finále kumite senioři exceloval a velmi potrápil anglického šampiona Rawcliffe a přestože si odnesl stříbrnou medaili, náš kádr mu udělil zlatou. Nesmím ale zapomenout na mladou generaci kadetů, Jirka Mikula svým výborným načasováním technik nejen vybojoval stříbrnou medaili v kumite individuál, ale v týmech vyhrál rozhodující finálový zápas. V týmových disciplínách ještě vyzdvihám juniorský kumite tým, jenž zlatým oceněním ukázal, že máme dobrý základ pro budoucí seniorskou reprezentaci. Některé výkony nedosáhly na medailové ocenění, ale přesto upozorňuji na Marka Babora, který v konkurenci 71 závodníků skončil těsně před finále.
O úspěchu výpravy vypovídá také fakt, že naše ocenění byly rozloženy ve všech věkových kategorií a také jak v kata, tak v kumite, takový tým má budoucnost.
Česká republika skončila ve statistice národů na skvělém 3. místě za Angličany a Portugalci. Chtěla bych poděkovat všem závodníkům, koučům -  Richardu Růžičkovi, Zbyškovi Petržílkovi, Marušce Prajzlerové, Josefu Patíkovi a Danu Benešovi, dále fanouškům a v neposlední řadě rozhodčímu panu Havlíkovi za skvělou práci a atmosféru na této soutěži.

Mgr. Jana Konečná, trenérka státní reprezentace Českého svazu karate JKA
2. - 4.12.2022
ME ESKA - senioři, junioři, kadeti
Švýcarsko, Winterthur
 

Japonská asociace karate (anglicky Japan Karate Association) je jedna z největších organizací Šótókan karate na světě (více než 100 zemí) a je také nejstarší organizací, která je v provozu od svého založení (v roce 1949) až do současnosti.

Historie

JKA založil roku 1949 Masatoši Nakajama a první trenér byl Gičin Funakoši. Nakajama v roce 1987 zemřel a JKA se začala rozpadat. Slavní trenéři jako Taidži Kase, Širai Hiroši, Masao Kawasoe, Mikio Jahara, Abe Keigo a ASAI Tecuhiko se od JKA odtrhli a založili své vlastní organizace. Od roku 2001 má JKA nové sídlo v Bunkjó v centru Tokia.

Zásady

JKA má za cíl studium, výuku a rozšíření karate v Japonsku i po celém světě. Další cíl je zlepšování veřejného zdraví a udržení zdravého sportovního ducha. Tento koncept byl založen roku 1956 svými instruktory. JKA je asociace všech stylů karate. Funakoši odmítal jakékoliv soutěže v karate. Nakajama klade velký důraz na původní hodnoty karate, ale soutěže karate bere jako součást karate.

Zdroj: cs.wikipedia.org